Blogų mamų namai
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Go down
avatar
Admin
Admin
Pranešimų skaičius : 8
Join date : 2017-07-18
https://blogosmamos.board-directory.net

Patarimų jūra Empty Patarimų jūra

Tr. 07 19, 2017 11:39 am
Kai mano nėštumas tapo žinomas daugiau nei dviem žmonėms, susidūriau su patarimų lavina. Ką galiu daryti, ko negaliu, ką turėčiau valgyti ir ko vengti... Ir tikrai didžiosios dalies tų patarimų aš neprašiau ir neklausiau. O juos dalija visi - nesvarbu ar turi vaikų ar ne. O ką jau ir besakyti apie tas išpūstas akis, kai gurkšnoji kavą ar kremti spurgą. Kažkada nėštumo pabaigoje važiuodama namo labai užsimaniau valgyti ir sustojau kavinėje. Ne Macdonalde, o normalioje kavinėje pavalgyti makaronų... O kiek didelių akių į mane žiūrėjo. Dievaži, kaip nesirūpinu savo vaiku valgydama čia visokias nesąmones... išties...

Turbūt nėra kitos temos, kur visi būtų tokie "visažiniai". Vaikų auginimo klausimu visu turi ką pasakyti ir yra geriausi žinovai. Ir visi žino geriau už tave. Rimtai??? Aš nešiojau 9 mėnesius, gimdžiau, naktimis pabundu vos vaikui kitaip sukvėpavus, maitinu, būnu su vaiku beveik 24/7 ir yra kas žino už mane geriau? - Nesupk, pripratinsi. Nepalik verkiančio, vaiko psichikai kenkia. Nemaitink per dažnai. Tai gal pamaitink, jei vaikas verkia... juk vaikas turbūt verkia, nes iššutęs, pakeisk pampersą (nors tai tikrai netiesa)... OMG...  cyclops ir tiems "patarimams" nėra galo.

Vien atskirą "patarimų" kategoriją būtų galima priskirti vaiko tėvų mamoms ir močiutėms. Ir visai nesvarbu, kad užaugino vos po 2-3 vaikus ir tuos pačius prieš 30 ar 60 metų, bet vis tiek geriau už visus (įskaitant kūdikio mamą ir gydytojus) žino kas anūkui ar proanūkiui geriausia. Ir argumentai apie mokslo pažangą ir statistinius įrodymus ryžtingu rankos mostu nuvaromi pastovėti į kampą šalia motiniškos nuojautos.

Turiu labai blogą savybę, kad nemoku nekreipti dėmesio į tuos "patarimus". Kai tave užpuola visažiniai susirūpinusiais veidais, tik dar giliau skėsti nepasitikėjimo savimi liūne. O gal tikrai esu bloga mama, jei negaliu visada nuraminti verkiančio vaiko. Juk kitiems vaikams pakanka, kad mama paimtų ant rankų ir visi verksmai baigiasi. (ar tikrai taip būna? 100% kartų? baaaaikit, nemanau...) O aš va čia tokia netikusi... Nežinau kaip jums, bet aš tikrai ne visada žinau dėl ko mano mažoji verkia. Bet netgi su tuo nežinojimu, manau, kad žinau gerokai geriau, nei visi kiti.

Kokių geriausių "patarimų" gaunate jūs? Smile
Atgal į viršų
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume